Sıradışı bir lezzet deneyimi: SAF Londra

SAF

Londra’da bulunan Gurmet Raw/Vegan bir menüye sahip Saf restoranı uzun zamandır merak ediyordum. Sonunda mekanı ve menüyü deneyimleme şansım oldu. Bir mekanla ilgili yemek ve ambians gibi kriterleri bir kenara koyarsak beni en çok etkileyen her zaman çalışanların tarzı ve enerjisidir. Ve Saf bu konuda gayet başarılı.

Mekan olarak Kensington Whole Foods’un içinde olduğu için kapalı bir alan ve o avm enerjisinden etkileniyor ister istemez ama büyük pencerelerle çevrili olması, doğal ışık alması durumu bir nebze de olsa kurtarıyor.

Yemeklere gelince, tabiki gönül isterdiki herşeyin tadına bakayım, ama mide küçük:) Arkadaşımla beraber raw fermente kaju peyniri tabağı, vegan burger ve gravy mantar soslu patates&vegan sosis söyledik.

Kaju peyniri

Kaju peyniri

Peynir çok başarılı ve ilginç bir lezzet, yanında mısır ekmeği, üzüm gibi tatlarla kombinasyonu çok hoştu.

Vegan Burger

Vegan Burger

Vegan Burger, gerçekten de burasının favori yemeği olmaya aday. Parmaklar yalandı.

Mantarlı patates&Vegan Sosis

Mantarlı patates&Vegan Sosis

Patates&sosis, pek beğendim diyemem, çünkü sosisin tadı o kadar gerçek sosis gibiydi ki yediğimde bir an şaşkınlık yaşadım ve gerçek et sandım. Ve haliyle ben yiyemedim ama et severleri tatmin edecek nitelikte o kesin.

Ardından içtiğimiz gül çayı da çok başarılıydı.

Saf app

Saf app

Londra’ya gelirseniz vegan&raw&sağlıklı lezzetleri denemek için Saf’a mutlaka uğrayın. Ayrıca paket alabileceğiniz alkali cipsler, tatlılar, atıştırmalıklar da mevcut. Kesinlikle ilham verici bir menü. Gelmişken Whole Foods’u da mutlaka gezin.

Saf’ın bir de Iphone app’i var. Tarifler, besin değerleri, aşçılardan ipucları gibi çeşitli bilgileri bulabileceğiniz güzel bir app, meraklısına..

http://www.safrestaurant.co.uk/

 

This entry was published on 11/28/2013 at 12:08 pm and is filed under Cafe&Restaurant, Raw Food, İngiltere. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: