Buğday Çimi nasıl popüler oldu?

wheatgrass

Ann Wigmore 1909 yılında litvanya’da doğmuş fakir bir köylüydü, gençlik yıllarında iş bulma umuduyla Amerika’ya göç etmişti ancak işlenmiş, bol şekerli Amerikan tarzı beslenme onun temiz organlarına iyi gelmedi ve genç yaşta kolon kanseri oldu. Kanserle boğuşurken bir yandan da kazada tamamen işlevini yitiren, kangren olan ve doktorun kesilmesi gerektiğini söylediği ayaklarını kurtarmaya çalışıyordu.

Ann_WigmoreAklına babannesinin otlar hakkında söyledikleri geldi, yüzyıllardır otlar ve bitkiler tedavi amacıyla kullanılıyordu. Herkesin itirazına rağmen ilk iş tahıl ve sebze ağırlıklı, vegan ve  tamamen doğal bir beslenmeye geçti. Diyetindeki en önemli iki besin probiyotik zengini fermente edilmiş yiyecekler ve buğday çimi suyuydu.

Kedi köpek gibi etobuların bile hastalanınca çim yediğini gözleyen Wigmore özellikle buğday çimini tercih ettiklerini gördü. Çimin hem suyunu sıktı, hem yedi, hem de ayaklarına sürdü. Tedavisine başladıktan yıllar sonra sağlam ayakları ve kolonuyla Boston maratonunda onu koşarken görenler gözlerine inanamadı.

1958’de canlı yiyecekler diyetini savunan ve şimdiye kadar birçok kanserli hastayı iyileştiren Florida’da Hippocrates Enstitüsü’nü kurdu. Ann Wigmore 1994 yılında öldü.

evimdeki buğday çimlerim

Evet, anlayacağınız üzere, Buğday Çimi mucizevi bir besin çünkü klorofil zengini, alkali, her türlü vitamin, mineral onda bol bol mevcut. Konsantre bir ilaç gibi.

Ve buğday çimi kilo verdirir. zaten kilonun sebebi sağlıksız vücuttur.

İster benim gibi blender’a atın, ister suyunu sıkın, ister benim gibi evde kendiniz yetiştirin, ister detoks merkezlerine gidip için, fark etmez, hayatınızda ona da yer verin derim.

blender'da buğday çimi

2011’de Nurdan’la Taylan’taki buğday çimi içme deneyimimizi izlemek için tıklayın.

 

This entry was published on 07/10/2013 at 11:57 am and is filed under Detoks, Raw Food, Sağlık, Tayland. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: