Sağlıklı Çikolata&Truffle Atölyesi

thu3

Amerikalı Raw Food ve Çikolata Şefi Thu Hoang besleyici ve antioksidan özellikleriyle ünlü çiğ kakao tozu ve doğal tatlandırıcı organik agave şurubu kullanarak sağlıklı ve lezzetli çikolata ve truffle yapımı eğitimi verecek. Hem yapacağız hem tadacağız. Özellikle sağlıklı yaşamayı seçenler, diyabetliler, çocuklar ve diyetteki kişiler için sağlıklı çikolatalar yapmayı öğrenmek adına eşşiz bir fırsat. Türkçe çeviri yapılacaktır.

Tarih:19 Ocak 2013 Cumartesi /19th January 2013 Saturday

Saat: 15:00-18.00 / 3-6 pm

Yer: The LifeCo Akatlar

Ücret: 150TL

info: gokceacar@gmail.com

 
The American Raw Food and Chocolate Chef Thu Hoang will teach how to make tasty and healthy chocolate and truffle using legendary anti-oxidant raw cacao and organic agave syrup. Unique opportunity for those who wants to learn to make healthy chocolates for loved ones, people with diabetes and children. We will also taste and enjoy the chocolates we make.

thu2thu1thu4

 

 

 

 

 

Thu Hoang Kimdir?

thu profil fotoRaw ve Sağlıklı Çikolata butiği Joy Bliss Raw’un kurucusu ve şefi olan Thu Hoang, tatlı düşkünü biri olarak, bu işin doğal alternatiflerle de mümkün olduğunu Tayland’taki detoks merkezlerine yaptığı ziyaretlerle keşfediyor. Bu fikirle büyülenen Thu kendini bu işe adıyor. “Çikolata, pasta gibi yemesi keyifli ama sağlıklı olmayan tatlıları sağlıklı ve lezzetli hale nasıl getiririm? sorusunun cevabını arayan Thu, Living Light Institute’de Gourmet Raw Food Chef eğitimi aldıktan sonra kendi çikolata markasını yaratıyor.

Raw food, alkali ve vegan beslenmenin sağlığı ve enerjisi üzerindeki olumlu etkisi üzerine bunu bir yaşam tarzı haline getiren Thu, Washington DC’de yaşıyor ve bu güzel tatlılarını özellikle 2 çocuğu için yapmayı seviyor.

Tulane University’den Sağlık Eğitimi diploması bulunan Thu Son 20 yıldır kalkınmamış ülkelerdeki gençler, çocuklar, kadınlar gibi zor durumdaki gruplara; sağlık, eğitim ve ekonomik gelişme fırsatları götürerek gönüllü uluslar arası kuruluşlarda çalışmaktaydı. Şuan kendi atölyesinde sağlıklı, raw, vegan tatlılar tasarlamakta, sunmakta ve bu konuda eğitimler vermekte. Thu ayrıca koşu ve yogayla ilgileniyor.

 

This entry was published on 01/04/2013 at 10:27 am and is filed under Çikolata, Chocolate, health, Raw Food, Sağlık. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: