Hampi’den fotolar / Pics from Hampi

Hampi’ye gitmek için 9 saat trenle yolculuk yaptık. Sırasıyla üst ranzada kestirdik, Hindistan’a alıştım sanırım çünkü bu sefer bebek gibi uyudum:)

Train ride to Hampi 9 hours, sleeping like a baby, getting use to it:)

Tren istasyonundan Hampi’ye Hindistan’ın ünlü küçük rikshalarıyla gittik. Bu rikshanın sahibi arabasına çıkartma yapmış “Michel Jockson”:)

Nice bumper sticker on ricksha!

Beni ilk karşılayanlar maymunlar oldu. Monkeys everywhere.

1600’lü yıllara kadar burada Hindistan’ın en görkemli devletlerinden biri olan Vijanayagara Krallığı varmış. Sonra Müslüman istilasında tarih sayfasında silinmişler. Ama arkalarında bıraktıkları şuan Hampi’de olan bu yıkıntılar Unesco dünya mirası statüsünde.

Untill 16th century, Hampi was the land of glorious Hindu Vijayanagara Kingdom. After the strong  Muslim affect, it is vanished, leaving the ruins that is considered by Unesco as world heritage.


Kaldığımız ultra hippy guest house… Sabaha kadar odamın önünde her gece müzik yapıp şarkı söyleyen kafası dumanlı gençlerle dolu nadide bir yerde kaldık. Adı Tipi.

We stayed a place called Tipi where happy young hippies sing and play music in front of my door every night till morning…


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Heryerde pirinç tarlaları. Rice fields.

Her evin önünde evin kadınlarının elleriyle yaptığı rangoli (iyi şans ve koruma motifleri) var. All the local houses have rangoli (good luck + protection charm) made by women only.

Hanuman Tapınağı (Maymun Tanrı). Hindu dinine göre maymun şeklinde olan bu tanrı bu tepede doğmuş. Heryerde maymunların fink attığı bu tapınak yüzlerce merdivenle tırmanılan, çok yüksek bir tepede. Eşsiz bir manzarası var.

The Monkey God Hanuman is believed to be born in here. The temple is located on a very high hill which you need to climb many stairs to reach. There are monkeys everywhere. Not only the temple but the view is sacred as well.

Gün doğmadan..Before SunRise… Gün Biterken… After SunSet…

Mango Tree restorandaki özel veg taliyi mutlaka deneyin. Try the veg tali at Mango tree restaurant. Yummy!

Hampi’yi Hindistan’da görülecek yerler listenize mutlaka ekleyin. Hampi is a must seen!

This entry was published on 02/14/2012 at 6:26 pm and is filed under hindistan, india. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

2 thoughts on “Hampi’den fotolar / Pics from Hampi

  1. Nurhan on said:

    Cok tatlisin:) Gercekten!!!

  2. bu posta bu yorumu yapmak da senin tatlılığın:))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: